Jak regulovat hazard?

Ve Středočeském kraji se stavíme čelem k otázce regulace a omezení hazardu! Nabízíme proto leták, který je určen všem obcím s rozšířenou působností v našem kraji, kteří mají zájem se seznámit s opatřeními a možnostmi, které mohou pomoci v boji proti negativním dopadům hazardních her.

Tento letáček obsahuje QR kód, po jeho načtení se dostanete na webový portál našeho kraje, kde je možné seznámit se s opatřeními.

Středočeský kraj si je vědom důležitosti ochrany svých občanů a snaží se aktivně přispět k vytvoření prostředí, které podporuje zdravý životní styl a prevenci problémového hraní. V tomto letáku najdete informace o aktuálních legislativních opatřeních, která jsou zaměřena na snižování dostupnosti hazardních her a ochranu zranitelných skupin obyvatelstva, o dostupných metodický a doporučující materiálech.

Dále se dozvíte o různých preventivních aktivitách, které jsou prováděny ve spolupráci se zainteresovanými organizacemi. Tyto iniciativy mají za cíl zvýšit povědomí o rizicích spojených s hazardními hrami a poskytnout pomoc lidem, kteří se s tímto problémem potýkají.

Naší snahou je dosáhnout vyváženého prostředí, ve kterém je hazardní hraní považováno za hrozbu a možnost vzniku závislosti.

„Hraní hazardních her může vyústit v problémové (patologické) hráčství, označované také jako gambling. To je prokazatelně spojeno s negativními zdravotními, sociálními a ekonomickými dopady, a to nejen pro samotného hráče, ale i pro jeho okolí. Dle Zprávy o hazardním hraní v České republice 2023, vydané Národním monitorovacím střediskem, je v riziku problémového hraní 2,4 – 4,5 % a ve vysokém riziku problémového hraní pak 1,3 % populace České republiky.“

„Problémové hráčství je vedle uvedených negativních dopadů také z hlediska prevence kriminality potenciálním kriminogenním faktorem. Z doposud provedených studií mezi patologickými hráči v léčbě či mezi odsouzenými vyplývá souvislost mezi hraním hazardních her a majetkovou trestnou činností.“